FMCG

Klientami kancelarii są podmioty będące producentami, importerami i dystrybutorami dóbr szybkozbywalnych (FMCG), w tym artykułów spożywczych, kosmetycznych, chemii domowej, AGD i innych przedmiotów użytku codziennego. Nasi klienci działają zarówno na rynkach hurtowych, jak i detalicznych (w tym sieci).

Usługi dedykowane podmiotom z branży FMCG obejmują zarówno doradztwo w kwestiach podatkowych pojawiających się w bieżącej działalności naszych klientów, jak i przeprowadzanie okresowych przeglądów podatkowych kompleksowo pokazujących sytuację podatkową podmiotu. Takie podejście pozwala na efektywną identyfikację oraz eliminację potencjalnych ryzyk podatkowych. Ponadto, doradzamy w wyborze optymalnej podatkowo formy prowadzenia działalności, wspomagamy w procesach restrukturyzacyjnych, analizujemy konsekwencje podatkowe działalności w specjalnych strefach ekonomicznych.

Doradzamy w zakresie podatkowych konsekwencji kampanii reklamowych, wydatków na wsparcie sprzedaży, rozliczania i dokumentowania reklamacji i niedoborów, ustalania właściwego rozliczenia VAT podmiotów w kontaktach z kontrahentami z UE, a także oceniamy podatkowe konsekwencje przyjętych sposobów rozliczeń dostawców produktów z sieciami dystrybucji oraz zawieranych umów.

Piotr Korszla
Piotr Korszla
piotr.korszla@ptpodatki.pl
(22) 205 22 07
+48 509 802 418

Uwaga - niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.