KANCELARIA PARTNEREM FUNDACJI AKTYWNEGO ROZWOJU

Kancelaria Paczuski Taudul przyłącza się do projektu Fundacji Aktywnego Rozwoju, aby wesprzeć realizację działań związanych z propagowaniem aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. W myśl zasady, że dzieci nas nie słuchają, a naśladują, powstała Fundacja, której założycielami są wybitne przedstawicielki polskiego sportu Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Katarzyna Skowrońska oraz dziennikarz sportowy Hubert Malinowski.

Rozpoczęcie współpracy z Fundacją, to możliwość udziału w kształtowaniu sportowej przyszłości młodych ludzi, jak również przekazywanie wartości oraz pozytywnych cech charakteru. W ramach działań Fundacji został opracowany szereg programów w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu, promocji aktywnego stylu życia oraz szerzenia postaw proekologicznych. Ważnym elementem działań Fundacji jest również zwrócenie uwagi na problem wykluczenia społecznego wśród dzieci i młodzieży poprzez integrację społeczną, kompleksową edukację oraz aktywność fizyczną, która wpływa nie tylko pozytywnie na kondycję, ale także dba o aspekt psychiczny dziecka.

Fundacja powstała dzięki wspólnej pasji i zainteresowań silnych osobowości, pragnących dzielić się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem oraz umiejętnościami, które kształtowały się przez lata sportowej kariery.

Wszystko robimy z myślą nie o nas, a o beneficjentach działań fundacji i ta sama idea przyświeca każdemu z naszych partnerów – mówi Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Prezes Zarządu Fundacji Aktywnego Rozwoju i mistrzyni olimpijska w wioślarstwie. – Suma naszych doświadczeń, wiedzy i kompetencji pozwala realizować nam misję i założenia statutowe profesjonalnie i z dbałością o każdy szczegół, bo tylko wtedy praca ma sens. To właśnie dzięki takiemu podejściu osiągnęłyśmy razem z Kasią Skowrońską sportowe szczyty. Jeszcze raz dziękuję Kancelarii Paczuski Taudul przede wszystkim w imieniu uczestników naszych programów i beneficjentów działań fundacji – razem naprawdę możemy więcej!

Wraz z Fundacją wierzymy, że wsparcie pod okiem doświadczonych trenerów będzie dodatkową motywacją dla dzieci i ich rodziców, a także szansą w spełnianiu ich sportowych marzeń.

Kancelaria Paczuski Taudul zawsze chętnie angażuje się w działania mające na celu wsparcie osób potrzebujących, dlatego też od lat Kancelaria, jak i jej pracownicy i współpracownicy, uczestniczą w licznych inicjatywach charytatywnych. W odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży, z przyjemnością nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Aktywnego Rozwoju, która pomaga w procesie wyrównywania szans społecznych, kształtuje oraz aktywizuje najmłodszych pomagając spełniać ich sportowe marzenia.

Cele Fundacji obejmujące między innymi zapobieganie wykluczeniu społecznemu poprzez upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wartości, jakie niesie sport, oraz propagowanie zdrowego stylu życia i ekologii naszym zdaniem znakomicie wpisują się w wyzwania współczesnego świata. Zgodnie z wyznawaną zasadą, że dzieci nas nie słuchają a naśladują, w naszym przekonaniu nikt lepiej nie sprosta tym wyzwaniom niż znakomite mistrzynie, które swoją postawą na arenach sportowych udowodniły, że każde wyzwanie można zakończyć sukcesem.

Andrzej Paczuski – Prezes Zarządu, Partner Zarządzający w kancelarii Paczuski Taudul Doradcy Podatkowi Sp. z o.o.

Więcej informacji o Fundacji: