MDR Outsourcing

MDR Outsourcing

Dlaczego wypełnianie obowiązków w zakresie MDR jest istotne?

Przepisy dotyczące mechanizmów identyfikacji i raportowania schematów podatkowych (MDR) stanowią kluczowy element zapewnienia transparentności i uczciwości działań w obszarze podatkowym podejmowanych przez podmioty gospodarcze. Brak odpowiedniego zaadresowania wymogów wprowadzonych w ramach regulacji MDR lub zaniedbanie tych obowiązków może szkodzić reputacji firmy i wpływać na jej postrzeganie przez interesariuszy. Jednocześnie brak sprawowania właściwego nadzoru czy realizacji obowiązków raportowych może prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym poniesienia osobistej odpowiedzialności przez osoby uczestniczące w uzgodnieniach stanowiących schematy podatkowe.

Nasza oferta:

Abonament MDR

Abonament MDR to kompleksowe rozwiązanie, które zapewnia pełne wsparcie przedsiębiorcy w obszarze zagadnień MDR. Obejmuje ono:

  • bieżące wsparcie hotline: Nasi doświadczeni doradcy są dostępni, aby udzielić natychmiastowej pomocy w rozwiązywaniu wszelkich wątpliwości związanych z obowiązkami MDR. Możesz skorzystać z naszej pomocy w dowolnym momencie, mailowo lub telefonicznie, aby upewnić się, że nie pominiesz żadnego obowiązku związanego z raportowaniem schematów podatkowych;
  • dostęp do dedykowanego newslettera: W przypadku istotnych zmian lub newsów w zakresie MDR będziesz otrzymywać specjalny newsletter, dostępny wyłącznie dla użytkowników naszego Abonamentu MDR. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami, co pozwoli Ci na szybką reakcję i efektywne zarządzanie obowiązkami podatkowymi w Twojej organizacji.

Outsourcing funkcji MDR Officera

MDR Officer to osoba powoływana zazwyczaj z grona pracowników firmy, odpowiedzialna za zapewnienie wypełnienia obowiązków MDR. Nasza oferta zakłada przeniesienie funkcji MDR Officera z Twojej firmy do Kancelarii, a w ślad za tym przejęcie istotnej części ryzyk związanych z niewypełnieniem obowiązków MDR. W efekcie dokonanych zmian przedstawiciel naszej Kancelarii przejmie na siebie funkcje MDR Officera i będzie odpowiedzialny m.in. za:

  • udzielanie wsparcia i odpowiedzi na wszelkie pytania pracowników oraz współpracowników związane z MDR;
  • identyfikację schematów podatkowych w ramach Twojej organizacji;
  • przygotowywanie zgłoszeń MDR zgodnie z obowiązującymi przepisami, zapewniając kompletność i zgodność przekazywanych informacji o schematach podatkowych;
  • zapewnienie niezakłóconego realizowania obowiązków MDR względem organów podatkowych i innych uczestników uzgodnień, w tym składanie zgłoszeń MDR do organów podatkowych (tam gdzie nie jest wymagane działanie ze strony osób zarządzających);
  • propagowanie wiedzy na temat MDR, w tym prowadzenie okresowych szkoleń dla pracowników i współpracowników Twojej firmy, aby podnieść ich świadomość na temat MDR oraz zapewnić im niezbędną wiedzę i umiejętności do skutecznego identyfikowania zdarzeń mogących stanowić schematy;
  • prowadzenie rejestrów zdarzeń MDR oraz podejmowanie proaktywnych działań w celu terminowej realizacji okresowych obowiązków MDR.

Korzystając z naszych usług abonamentowych oraz outsourcingu funkcji MDR Officera otrzymujesz pełne wsparcie w obszarze MDR i minimalizujesz ryzyko sporu w tym zakresie z organami, oszczędzając jednocześnie czas i zasoby Twojej firmy. Dzięki przeniesieniu ryzyka niewypełnienia obowiązków MDR poza Twoją firmę oraz profesjonalnej obsłudze zapewnianej przez Kancelarię, możesz skoncentrować się na rozwoju swojego biznesu.

Jeżeli jesteś zainteresowana/y rozmową na temat abonamentu MDR, outsourcingu funkcji MDR Officera lub innych rodzajów naszego wsparcia w zakresie raportowania schematów podatkowych, skontaktuj się z nami.

Umów się na 30 minutowe bezpłatne spotkanie bezpośrednio z naszymi ekspertami lub klikając: 

Tomasz Jankowski

tomasz.jankowski@ptopodatki.pl

+48 505 465 553

Dominika Michalska

dominika.michalska@ptpodatki.pl

+48 519 075 045