MEDIA O NAS

RZECZPOSPOLITA > SKARBÓWKA AKCEPTUJE E-FAKTURY

Pod pojęciem wydanie faktury w rozumieniu ustawy o VAT, nie należy rozumieć jedynie fizycznego wydania dokumentu odbiorcy. Organy podatkowe akceptują bowiem, iż wydanie faktury może nastąpić również w formie jej wysyłki jako załącznika do wiadomości e-mail. W najnowszym wydaniu Rzeczpospolita, temat opracował Sławomir Wnuczek- Konsultant podatkowy w kancelarii. Artykuł: 20_01_27_Skarbówka akceptuje e-faktury

czytaj dalej

Rzeczpospolita > Rewolucja w PIT już się zaczęła

Zmiany w ustawie o PIT wprowadzone w 2019 r. oznaczają korzyści dla podatników i wyzwanie dla płatników. Przedsiębiorcy mierzą się z ograniczonym czasem oraz dostosowaniem firmowych systemów do zachodzących zmian podatkowych. W najnowszym wydaniu Rzeczpospolitej, komentarza udzielił Andrzej Taudul - Partner naszej kancelarii. Więcej w artykule:

czytaj dalej

Gazeta Prawna > Powiązani skontrolują się sami

Rosnące zainteresowanie organów podatkowych tematem cen transferowych sprawia, że kontrole są bardziej efektywne, a wzrost kompetencji urzędników oraz bardziej zaawansowane narzędzia analityczne pozwalają skuteczniej wybrać podmioty do kontroli. W najnowszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej, komentarza udzielił Tomasz Jankowski - Partner naszej kancelarii. Więcej w artykule:

czytaj dalej

Rzeczpospolita > W schematach coś się zacięło

Dyrektor KIS odmawia wydawania interpretacji indywidualnych dotyczących przepisów o ujawnianiu informacji o schematach podatkowych (MDR). Również Szef KAS zdaje się nie przykładać wystarczającej uwagi do kwestii raportowania schematów podatkowych. Dominika Michalska, konsultant w kancelarii Paczuski Taudul udzieliła krótkiego komentarza dla Rzeczpospolitej. Więcej w artykule:

czytaj dalej

Gazeta Prawna > Najważniejsza wartość transakcji: szykuje się rewolucja w cenach transferowych

NAJWAŻNIEJSZA WARTOŚĆ TRANSAKCJI: SZYKUJE SIĘ REWOLUCJA W CENACH TRANSFEROWYCH Nie będzie się liczyć wielkość przychodów ani kosztów podatnika, a tylko to, jaka jest wartość transakcji z podmiotem powiązanym. Zmiana nastąpi już w 2019 r. W efekcie – jak twierdzi Ministerstwo Finansów – mniej podatników będzie musiało sporządzać dokumentację cen transferowych, za to obowiązek ten będzie dotyczyć wszystkich największych transakcji, przy których zachodzi największe ryzyko unikania opodatkowania. Stąd w przepisach będą one określane jako transakcje kontrolowane (nowe pojęcie). Ministerstwo...

czytaj dalej