MEDIA O NAS

RZECZPOSPOLITA> MAFIOM WYRWANO MILIARDY TYLKO NA PAPIERZE

Skuteczność organów podatkowych w egzekwowaniu należności budżetowych może budzić wątpliwości. Świadczy o tym wzrost kwoty nieściągalnych należności w zakresie VAT w stosunku do wpływów z tytułu tego podatku. W najnowszym wydaniu Rzeczpospolita komentarza udzielił Maciej Grochulski, Partner kancelarii Paczuski Taudul. Artykuł: https://www.rp.pl/VAT/302269909-VAT-mafiom-wyrwano-miliardy-tylko-na-papierze.html

czytaj dalej

RZECZPOSPOLITA > SKARBÓWKA AKCEPTUJE E-FAKTURY

Pod pojęciem wydanie faktury w rozumieniu ustawy o VAT, nie należy rozumieć jedynie fizycznego wydania dokumentu odbiorcy. Organy podatkowe akceptują bowiem, iż wydanie faktury może nastąpić również w formie jej wysyłki jako załącznika do wiadomości e-mail. W najnowszym wydaniu Rzeczpospolita, temat opracował Sławomir Wnuczek- Konsultant podatkowy w kancelarii. Artykuł: 20_01_27_Skarbówka akceptuje e-faktury

czytaj dalej

Rzeczpospolita > Rewolucja w PIT już się zaczęła

Zmiany w ustawie o PIT wprowadzone w 2019 r. oznaczają korzyści dla podatników i wyzwanie dla płatników. Przedsiębiorcy mierzą się z ograniczonym czasem oraz dostosowaniem firmowych systemów do zachodzących zmian podatkowych. W najnowszym wydaniu Rzeczpospolitej, komentarza udzielił Andrzej Taudul - Partner naszej kancelarii. Więcej w artykule:

czytaj dalej

Gazeta Prawna > Powiązani skontrolują się sami

Rosnące zainteresowanie organów podatkowych tematem cen transferowych sprawia, że kontrole są bardziej efektywne, a wzrost kompetencji urzędników oraz bardziej zaawansowane narzędzia analityczne pozwalają skuteczniej wybrać podmioty do kontroli. W najnowszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej, komentarza udzielił Tomasz Jankowski - Partner naszej kancelarii. Więcej w artykule:

czytaj dalej

Rzeczpospolita > W schematach coś się zacięło

Dyrektor KIS odmawia wydawania interpretacji indywidualnych dotyczących przepisów o ujawnianiu informacji o schematach podatkowych (MDR). Również Szef KAS zdaje się nie przykładać wystarczającej uwagi do kwestii raportowania schematów podatkowych. Dominika Michalska, konsultant w kancelarii Paczuski Taudul udzieliła krótkiego komentarza dla Rzeczpospolitej. Więcej w artykule:

czytaj dalej
logo

Uprzejmie informujemy, że od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania kancelaria Paczuski Taudul funkcjonuje wyłącznie w trybie zdalnym, w szczególności zamknięte są biura kancelarii, w tym nieczynna jest recepcja.

W tym czasie prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy - z biurem w Warszawie (tel. 22 205 22 00, biuro@ptpodatki.pl) lub z biurem w Katowicach (tel. +48 509 699 983, anna.paszynska@ptpodatki.pl), bądź bezpośrednio z wybranym pracownikiem kancelarii.

Za ewentualne, związane z tym niedogoności przepraszamy!