OBRÓT/ZUŻYWANIE W PRZEDSIĘBIORSTWIE ,,TOWARÓW WRAŻLIWYCH” – O NIEOCZYWISTYCH OBOWIĄZKACH AKCYZOWYCH I ENERGETYCZNYCH, CO WARTO WIEDZIEĆ?

Polskie prawo przewiduje liczne obowiązki dla przedsiębiorców, którzy w swojej działalności mają styczność z „towarami wrażliwymi”. Pewne obszary działalności przedsiębiorców objęto bowiem wymogami ewidencyjnymi lub sprawozdawczymi wynikającymi z podatku akcyzowego, ale też prawa energetycznego czy choćby systemu SENT. Mamy przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne spotkanie, które zostanie poprowadzone w formie otwartej dyskusji. Tematem zbliżającego się wydarzenia jest: Obrót/zużywanie w przedsiębiorstwie „towarów wrażliwych” – o nieoczywistych obowiązkach akcyzowych, co warto wiedzieć?, które odbędzie się 15 grudnia o godzinie 10:00 (czas trwania 2 godziny).

Podczas wydarzenia poruszymy interesujące kwestie w zakresie rozliczania podatku akcyzowego, ale też innych obowiązków, np. sprawozdawczych, w odniesieniu do różnych rodzajów działalności oraz branż. Opowiemy również, jak znaczące jest prawidłowe klasyfikowanie „towarów wrażliwych” na gruncie Taryfy celnej / Nomenklatury Scalonej (kody HS/CN) oraz z jakimi ryzykami na gruncie przepisów karno-skarbowych mogą spotkać się przedsiębiorcy obracający takimi towarami.

Szczegółowy program naszego spotkania dołączamy do pobrania: 22_12_15_Broszura szkoleniowa

Dla kogo przeznaczone jest spotkanie?

Z uwagi na planowaną formułę, spotkanie skierowane jest do szerokiego grona odbiorców, a w dużej mierze do osób niezaangażowanych w codziennej pracy w tematykę związaną z akcyzą lub prawem energetycznym. Spotkanie kierujemy między innymi do przedsiębiorców oraz osób odpowiedzialnych za rozliczenia finansowe i podatkowe podmiotów z różnych branż – od energetycznych, chemicznych, przez wszelkiego rodzaju zakłady produkcyjne, jak i firmy spożywcze lub kosmetyczne. Spotkanie może zainteresować również pracowników działów technicznych lub logistycznych, mających bieżącą styczność z różnego rodzaju wyrobami akcyzowymi np. od strony produkcyjnej, organizacji transportu, magazynowania, czy też klasyfikacji towarów dla celów fiskalnych.

Zgłoszenia można dokonać rejestrując się poprzez zamieszczony link: https://bit.ly/3gAJKHj

Spotkanie poprowadzą:

Mateusz Śliwiński – Menedżer w Kancelarii Paczuski Taudul.
Konrad Szymala – Starszy konsultant w Kancelarii Paczuski Taudul.

 

Serdecznie zapraszamy!