Firmy rodzinne i sukcesja

Firmy rodzinne odgrywają wiodącą rolę w gospodarce Polski, Unii Europejskiej, a także reszty świata. Szacuje się, iż w Unii Europejskiej stanowią 60% wszystkich działających przedsiębiorstw. Pośród firm rodzinnych przeważają małe i średnie przedsiębiorstwa. Mało kto jednak pamięta, iż firmami rodzinnymi są także: Ikea, BMW, Carrefour, Cargil, a z polskich Mokate, czy też Fakro.

W firmach rodzinnych w sposób naturalny osadzone są wartości, których budowaniem w nowoczesnym biznesie zajmują się zastępy menadżerów i konsultantów. Relacje rodzinne mogą być źródłem etycznego działania, wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, umiejętności pracy zespołowej, świadomego przywództwa, a przede wszystkim poczucia wspólnoty i lojalności.

Doradztwo dla firm rodzinnych wymaga indywidualnych rozwiązań. Wieloletnia współpraca z przedsiębiorcami uświadomiła nam, jak ważne jest dla nich bezpieczeństwo podatkowe oraz optymalne rozwiązania dostosowywane do ich strategii biznesowej. Dla firm rodzinnych przygotowujemy bezpieczne, a zarazem optymalne rozwiązania, które umożliwiają im odnieść sukces na konkurencyjnym rynku. Pomagamy w zarządzaniu majątkiem prywatnym i rodzinnym oraz planowaniu majątkowym. Koordynujemy relacje z bankami inwestycyjnymi i administratorami spółek z zagranicznych jurysdykcji, w które ulokowane zostały aktywa.

W ramach naszej praktyki doradzamy także jak zaplanować przekazanie biznesu następnym pokoleniom, zapewniając stabilność oraz długotrwały rozwój firmy.

Andrzej Paczuski

Andrzej Paczuski
andrzej.paczuski@ptpodatki.pl
(22) 205 22 06
+48 510 051 712

Andrzej Taudul

Andrzej Taudul
andrzej.taudul@ptpodatki.pl
(22) 205 22 12
+48 502 184 839

Patrycja Lutak

Patrycja Lutak
patrycja.lutak@ptpodatki.pl
(22) 205 22 03
+48 519 898 310

Uwaga - niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.