Fuzje i przejęcia

Transakcje restrukturyzacyjne, poza osiągnięciem celów biznesowych, pozwalają również na uzyskanie wymiernych korzyści podatkowych. Decyzja o zmianie formy prowadzonej działalności może wpłynąć na poprawę sytuacji finansowej podmiotu, a wykorzystanie zagranicznej jurysdykcji podatkowej w tworzeniu struktury działalności nierzadko pozwala wspólnikom spółki na optymalizację obciążeń podatkowych.

Cechą wyróżniającą naszych specjalistów jest nie tylko wysoki poziom merytoryczny, ale także bardzo dobre zrozumienie istoty działalności klientów. Pozwala nam to przygotować optymalną strukturę transakcji, przy zachowaniu oczekiwań i założeń biznesowych naszych klientów oraz zapewniając im pełne bezpieczeństwo podatkowe.

W ramach naszej praktyki doradzaliśmy w wielu różnorodnych transakcjach, w tym przejęciach menedżerskich, projektach typu joint ventures, reorganizacjach i restrukturyzacjach obejmujących zarówno łączenia, jak i podziały spółek, a także zbyciach przedsiębiorstwa oraz zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Współpracując z uznanymi kancelariami prawnymi, biurami księgowymi i rzeczoznawcami zapewniamy kompleksowe wsparcie w przeprowadzaniu procesów restrukturyzacyjnych, tj. zarówno w aspektach związanych z ich podatkowymi oraz prawnymi i księgowymi konsekwencjami, jak również zapewniając klientom możliwość skorzystania z usług wyceny majątku.

Andrzej Paczuski

Andrzej Paczuski
andrzej.paczuski@ptpodatki.pl
(22) 205 22 06
+48 510 051 712

Piotr Korszla

Piotr Korszla
piotr.korszla@ptpodatki.pl
(22) 205 22 07
+48 509 802 418

Patrycja Lutak

Patrycja Lutak
patrycja.lutak@ptpodatki.pl
(22) 205 22 03
+48 519 898 310

Uwaga - niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.