Kancelaria podatkowa Paczuski Taudul wzmacnia praktykę podatku akcyzowego i ceł

W październiku 2015 roku do grona ekspertów kancelarii podatkowej Paczuski Taudul dołączył Bartosz Bołtromiuk. Stanął na czele nowoutworzonego Zespołu Akcyzy i Ceł.

Partnerzy kancelarii podatkowej Paczuski Taudul, widząc coraz większe zapotrzebowanie rynkowe na usługi doradcze dotyczące podatku akcyzowego oraz opłat celnych, postanowili wyodrębnić w strukturach firmy dedykowany tym zagadnieniom zespół. Na jego czele stanął Bartosz Bołtromiuk, który w tym celu dołączył do kancelarii z początkiem października 2015 roku.

Jest on doradcą podatkowym z ponad 10-letnim doświadczeniem zdobytym w międzynarodowych firmach doradczych oraz polskich kancelariach podatkowych.

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem akcyzowym, VAT, należnościami celnymi i handlem międzynarodowym. Posiada wszechstronne doświadczenie w obsłudze podatkowej klientów z branż: FMCG, spożywczej, motoryzacyjnej, elektronicznej, chemicznej, paliwowej, logistycznej, energetycznej i farmaceutycznej.

„Zawsze staramy się szybko reagować na potrzeby naszych klientów. Dlatego też jak tylko zauważyliśmy wzmożone ich zainteresowanie wsparciem w zakresie podatku akcyzowego i procedur celnych, postanowiliśmy powiększyć nasz zespół ekspertów zajmujących się tymi kwestiami i formalnie wyodrębnić odpowiednią strukturę – czyli właśnie Zespół Akcyzy i Ceł. Cieszymy się, że Bartosz dołączył do naszego zespołu. Jego niekwestionowane duże doświadczenie oraz wiedza niewątpliwie przełożą się na jeszcze większe zadowolenie klientów z naszych działań.” – komentuje Andrzej Paczuski, partner w kancelarii podatkowej Paczuski Taudul.

Nowy Dyrektor tak komentuje swoją rolę: „Nasi Klienci działający w branżach akcyzowych i okołoakcyzowych mają przed sobą wiele wyzwań i pracy związanej z nadchodzącymi zmianami legislacyjnymi. Nowe regulacje otwierają przed nimi również nowe możliwości biznesowe, które warto wykorzystać, w czym nasz Zespół będzie ich aktywnie wspierał.”

Partnerzy kancelarii podatkowej Paczuski Taudul regularnie, od wielu lat, wymieniani są w gronie najlepszych doradców w swoich specjalizacjach w najważniejszych branżowych rankingach. O jakości świadczonych usług oraz wiodącej pozycji w kraju świadczy również fakt, że kancelaria obsługuje, obok Deloitte, KPMG oraz Ernst & Young, najwięcej spółek giełdowych.