PODSUMOWANIE – PRAKTYCZNY PRZEWODNIK PO CASH POOLINGU, ASPEKTY PODATKOWO-PRAWNE

Wspólnie z kancelarią Stachowicz&Ptak Adwokaci i Radcowie Prawni, mieliśmy przyjemność zorganizować dla Państwa szkolenie, pod nazwą: Praktyczny przewodnik po cash poolingu, aspekty podatkowo-prawne. W trakcie wydarzenia eksperci – Andrzej Paczuski, doradca podatkowy, Partner Zarządzający w kancelarii Paczuski Taudul Doradcy Podatkowi oraz Bogusław Ptak – radca prawny, wspólnik w kancelarii Stachowicz&Ptak Adwokaci i Radcowie Prawni, przedstawili w sposób praktyczny istotne elementy umowy cash poolingu, ze szczególnym uwzględnieniem tych zagadnień, które potencjalnie mogą kreować ryzyko, zarówno podatkowe, jak i prawne.

Pięciogodzinne spotkanie zostało podzielone na dwie części – na wstępie przedstawiliśmy kwestie podatkowe, natomiast w drugiej części omówione zostały zagadnienia prawne. Zaprezentowano m.in.:

  • ramy prawne funkcjonowania umowy cash poolingu;
  • kluczowe i adekwatne elementy konstrukcji prawnej;
  • mechanikę prawną funkcjonowania usługi;
  • implikacje podatkowe dla otoczenia prawnego, w którym działają uczestnicy, w tym zostały omówione zagadnienia związane z ładem korporacyjnym oraz umowami finansowymi;
  • obowiązek raportowania MDR;
  • regulacje dotyczące cen transferowych oraz niedostatecznej kapitalizacji;
  • aktualne stanowiska organów skarbowych w zakresie podatku WHT.

Mamy nadzieję, że obecność na spotkaniu pozwoliła Państwu poszerzyć wiedzę z podatkowych i prawnych aspektów oraz ryzyk związanych z funkcjonowaniem instytucji cash poolingu, ze szczególnym uwzględnieniem konsekwencji w zakresie CIT, PCC, WHT i MDR oraz konstrukcji prawnej umowy cash poolingu.

Bardzo dziękujemy uczestnikom spotkania za obecność i zaangażowanie! O szczegółach naszych przyszłych wydarzeń będziemy informować Państwa na bieżąco. Serdecznie zapraszamy do śledzenia komunikatów poprzez: www.ptpodatki.pl/newsletter

Prezentacja do pobrania: 21_06_24_Praktyczny przewodnik po cash poolingu, aspekty podatkowo-prawne.