KANCELARIA PARTNEREM AKCJI ,,TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW”

W ramach ogólnopolskiego programu „Tornister Pełen Uśmiechów”, nasza Kancelaria z przyjemnością przyłącza się do akcji, aby wspólnie wesprzeć najmłodszych u progu nowego roku szkolnego. Celem wsparcia tegorocznej edycji poza przygotowaniem wyprawek szkolnych, jest również zakup sprzętu komputerowego, który trafi do podopiecznych domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz placówek prowadzonych przez Caritas. W odpowiedzi na nowe potrzeby i wyzwania stojące przed uczniami, Caritas Polska podjął działania, aby wspólnie zagwarantować lepszy start i poprzez zebrane fundusze wyposażyć dzieci i młodzież w niezbędny sprzęt do nauki. Organizacja corocznie organizuje zbiórkę, tym bardziej cieszymy się, że staliśmy się częścią wyjątkowej inicjatywy, która daje szansę na radosne rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Epidemia uświadomiła nam, jak bardzo pokrzywdzone są dzieci z rodzin ubogich i wielodzietnych, które nie mają dostępu do komputera i sieci internetowej. To zainspirowało nas do zmodyfikowania corocznego programu „Tornister Pełen Uśmiechów”, w ramach którego poza tradycyjnymi wyprawkami szkolnymi zakupiliśmy w tym roku już prawie 400 komputerów przenośnych. Dzięki pomocy kancelarii Paczuski Taudul będziemy mogli wyposażyć jeszcze więcej uczniów w ten niezbędny im w nauce sprzęt, za co z serca dziękujemy – mówi dyrektor Caritas Polska, ks. Marcin Iżycki.

Przyłączamy się do akcji w przekonaniu, że każde dziecko powinno posiadać możliwość kontynuowania nauki w nowej rzeczywistości. Akcja stawia sobie za cel wyrównywanie szans edukacyjnych, próbując wspólnie pokonać bariery technologiczne, które w obecnej sytuacji stały się wyzwaniem dla wielu uczniów. Rozumiejąc zaistniałe potrzeby z przyjemnością włączamy się do organizowanej zbiórki. Cieszymy się, że możemy wesprzeć edukację najmłodszych i umożliwić swobodny dostęp do narzędzi, które pozwolą im dalej zdobywać wiedzę oraz nabywać nowe umiejętności. – podkreśla Andrzej Paczuski, Prezes Zarządu Kancelarii Paczuski Taudul.