Kancelaria PT z wizytą u specjalnych gości z Ukrainy

W związku ze szczególną okazją – Dniem Dziecka, nasza Kancelaria we współpracy z Fundacją Honor Pomagania Dzieciom zorganizowała wsparcie na rzecz dzieci z Ukrainy, które muszą mierzyć się nie tylko z konsekwencjami wojny, ale również ze swoimi ograniczeniami wynikającymi z niepełnosprawności.

Fundacja Honor Pomagania Dzieciom powstała w 2015 roku, w celu niesienia pomocy polskim dzieciom. Natomiast w tym roku, rozszerzając swoje działania, organizacja objęła swoją opieką również dzieci pochodzące z Ukrainy. W związku z trudną sytuacją na terenie naszych wschodnich sąsiadów i brakiem możliwości normalnego funkcjonowania, dzieci zostały przewiezione do Polski, gdzie podjęto próbę stworzenia im dogodnych warunków do rozwoju, nauki i zabawy. Aktualnie w ośrodku prowadzonym przez Fundację (znajdującym się w województwie lubelskim) przebywa 23 ukraińskich dzieci – w przedziale wiekowym 2-17 lat – wraz z opiekunami oraz wolontariuszami, natomiast w najbliższym czasie dołączą nowi podopieczni.

Kancelaria od dawna angażuje się w pomoc finansową i rzeczową na różnych obszarach dla rozmaitych organizacji dobroczynnych. Dzięki przekazanemu wsparciu, stanowiącym bazę wyjściową dla każdej organizowanej inicjatywy, możemy rozszerzać nasze działania i mieć jeszcze więcej radości z niesionej pomocy.

Zebrane środki finansowe zostały przeznaczone na zakup artykułów pierwszej potrzeby, tj. żywności, śr. chemicznych, artykułów higienicznych, jak również sprzętu AGD. Aby zapewnić podopiecznym Fundacji odrobinę radości w dniu ich święta, przekazaliśmy również dodatkowe upominki z tej okazji – w postaci zabawek i słodyczy.

Wizytę w ośrodku Ostoya Roztocze będziemy wspominać jako wyjątkowe doświadczenie, a to za sprawą Fundacji, która pomimo wiążącego się z tym trudu, stworzyła piękną, przyjazną i bezpieczną przystań dla swoich podopiecznych! 💗