10 LAT DOŚWIADCZEŃ
w doradztwie podatkowym

Partnerzy kancelarii wymieniani są w gronie najlepszych doradców w swoich specjalizacjach w rankingach organizowanych przez Rzeczpospolitą oraz Gazetę Prawną.

Więcej

Kancelaria podatkowa Paczuski Taudul powstała w 2005 roku. Od lat jest jedną z największych, niezależnych kancelarii podatkowych w Polsce. Osobista odpowiedzialność partnerów Paczuski Taudul wymaga nieustannej pracy nad reputacją oraz marką kancelarii, na którą składa się nie tylko zaufanie i satysfakcja klientów, ale przede wszystkim codzienna, skuteczna praca naszych pracowników.

Siedziba kancelarii zlokalizowana jest w Warszawie. Ponadto, 1 czerwca 2015 r., otworzyliśmy w Katowicach pozawarszawskie biuro. To pierwszy krok ku stworzeniu sieci biur w całej Polsce. Nasz zespół liczy ponad 50 specjalistów, którzy pracują pod bezpośrednim nadzorem partnerów. Świadczymy usługi klientom ze wszystkich sektorów gospodarki, oferując im kompleksowe doradztwo podatkowe w zakresie wszystkich branż i specjalizacji.

Sieć powiązań i relacji biznesowych z zagranicznymi kancelariami podatkowymi pozwala nam świadczyć usługi doradcze zarówno dla polskich przedsiębiorców zainteresowanych operowaniem na rynku międzynarodowym, jak i przedsiębiorców zagranicznych planujących inwestycje w Polsce.

NAJNOWSZY TAX ALERT

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z treścią najnowszego Tax Alertu.

Jeśli chcą Państwo otrzymywać kolejne wydania Tax Alertu na skrzynkę e-mail, prosimy wpisać swój adres poniżej.

Nasze specjalizacje
we wszystkich sektorach gospodarki
Stadion Narodowy w Warszawie
PODATKI PERSONALNE

Zespół podatku dochodowego od osób fizycznych doradza w zakresie opodatkowania dochodów osiąganych z tytułu umów o pracę, kontraktów menadżerskich, jak również z działalności gospodarczej prowadzonej przez osobę fizyczną.

Nowoczesna konstrukcja
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH

Nasz zespół tworzą specjaliści, którzy dzięki swojej szerokiej wiedzy pomagają przedsiębiorcom w rozwiązywaniu zarówno bieżących problemów podatkowych wynikających z codziennej działalności, jak i w realizacji projektów związanych z planowaniem podatkowym i optymalizacją istniejących obciążeń.

Mathematic language sculpture in Warsaw library wall. Poland
VAT

Zespół naszych ekspertów oferuje kompleksowe doradztwo w zakresie VAT, dopasowane do bieżących oczekiwań i sytuacji klientów. Pomagamy zidentyfikować i wykorzystać możliwości zrównoważonego planowania obciążeń z tytułu VAT, asystujemy w prawidłowym rozliczaniu podatku, a także zapewniamy kompleksowe wsparcie na wypadek sporu z organami podatkowymi.

Tram light trail in the lower part of the steel truss Gdanski Bridge in Warsaw, Poland, vanishing point perspective.
AKCYZA

Ze względu na szczególny charakter podatku akcyzowego nasze doradztwo w tym zakresie opiera się na gruntownej wiedzy o charakterze interdyscyplinarnym, obejmującej zarówno biegłą znajomość przepisów prawa podatkowego, jak również specjalistyczną wiedzę z zakresu dziedzin i branż, w których działają nasi klienci.

City modern abstract - Architecture of a modern building
MIĘDZYNARODOWE PRAWO PODATKOWE

W ramach praktyki międzynarodowego prawa podatkowego doradzamy zarówno komentując konsekwencje podatkowe istniejących struktur czy transakcji, jak i wykorzystując zagraniczne jurysdykcje w procesie planowania podatkowego.

Stairwell in the Polish palace. Royal castle in Warsaw on World Heritage List - UNESCO.
PLANOWANIE PODATKOWE

Renoma kancelarii w zakresie planowania podatkowego została potwierdzona w Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego organizowanym przez Rzeczpospolitą w 2007 roku, kiedy to głosami innych doradców podatkowych Andrzej Paczuski został uznany za jednego z trzech najlepszych doradców w kategorii optymalizacji podatkowej.

stadion
FUZJE I PRZEJĘCIA

Transakcje restrukturyzacyjne, poza osiągnięciem celów biznesowych, pozwalają również na uzyskanie wymiernych korzyści podatkowych. Decyzja o zmianie formy prowadzonej działalności może wpłynąć na poprawę sytuacji finansowej podmiotu, a wykorzystanie zagranicznej jurysdykcji podatkowej w tworzeniu struktury działalności nierzadko pozwala wspólnikom spółki na optymalizację obciążeń podatkowych.

mosaic futuristic glass wall
CENY TRANSFEROWE

Zagadnienia dotyczące cen transferowych budzą w praktyce gospodarczej szereg problemów, związanych z połączeniem chęci realizacji celów biznesowych z koniecznością minimalizacji ryzyka podatkowego. Nasze projekty przeprowadzamy z myślą o realizacji obydwu z powyższych celów, tj. proponując naszym klientom efektywne sposoby zarządzania ryzykiem oszacowania dochodu przez organy podatkowe, jednocześnie uwzględniające potrzeby klientów, specyfikę ich branży oraz rodzaj prowadzonej działalności.

poland-891561
POSTĘPOWANIA I KONTROLE PODATKOWE

Korzystając z wieloletniego doświadczenia naszych specjalistów – zarówno doradców podatkowych, jak i byłych pracowników aparatu skarbowego – świadczymy kompleksowe usługi doradcze w toku wszelkiego rodzaju postępowań i sporów podatkowych, skarbowych oraz sądowo-administracyjnych (kontrole podatkowe/skarbowe, postępowania o zwrot nadpłaty podatku, postępowania o uzyskanie interpretacji indywidualnej itp.).

View from the steel bridge to Warsaw at dusk
PODATEK OD NIERUCHOMOŚCI

Reprezentujemy firmy przed lokalnymi organami podatkowymi i proponujemy rozwiązania pozwalające na osiągnięcie oszczędności w podatku od nieruchomości. Pomagamy w kwalifikacji poszczególnych składników majątkowych na potrzeby podatku od nieruchomości, prowadzimy wizje lokalne, w tym optymalizacyjne, a także szkolimy w zakresie podatku od nieruchomości.

WARSAW, POLAND - MAY 27, 2015: Nowy Swiat Uniwersytet metro station in Warsaw. Station was opened in March 2015 as part of the 2nd line of Warsaw Subway system
FIRMY RODZINNE I SUKCESJA

Doradztwo dla firm rodzinnych wymaga indywidualnych rozwiązań. Wieloletnia współpraca z przedsiębiorcami uświadomiła nam, jak ważne jest dla nich bezpieczeństwo podatkowe oraz optymalne rozwiązania dostosowywane do ich strategii biznesowej. Dla firm rodzinnych przygotowujemy bezpieczne, a zarazem optymalne rozwiązania, które umożliwiają im odnieść sukces na konkurencyjnym rynku.

Modern tunnel and traffic
CŁO I HANDEL ZAGRANICZNY

W odróżnieniu od pozostałych danin publicznych obciążenia celne są domeną prawa wspólnotowego. W konsekwencji, skuteczne wsparcie w dziedzinie rozliczeń celnych wymaga nie tylko biegłej znajomości przepisów i ich interpretacji przez polską administrację celną, ale przede wszystkim wiedzy na temat praktyki ich stosowania przez organy celne innych państw członkowskich.

Uwaga - niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.